powrót do bloga Armani Casa

Design And Fashion | Marki wnętrzarskie wywodzące się ze świata wielkiej mody

Moda i Design przenikają się w naszym codziennym życiu. Estetyka wnętrza w nowoczesnym wydaniu, prezentowana okiem najlepszych projektantów mody jest dziś powszechnym trendem. Co miało wpływ na rozwój marek wnętrzarskich pochodzących z rdzenia marek modowych i jaki wspólny mianownik łączy home design autorstwa Armani Casa i Fendi?

Czym jest moda? Sofia Loren powiedziała w jednym z wywiadów, że ,,moda jest tłem naszej duszy, za sprawą której pokazujemy swoje oblicze”. Współcześnie powiedzielibyśmy raczej, że jest swego rodzaju podsystemem komunikacyjnym charakterystycznym dla danej epoki, który reguluje wewnętrzne i zewnętrzne przejawy ekspresji członków danej zbiorowości. Dziś moda kształtuje otaczający nas świat, rezonuje ze zmianami społecznymi, odzwierciedla naszą osobowość. High Fashion nie jest już tylko utopią najskrytszych fantazji projektanta, zajmuje miejsce rękodzieła na miarę sztuki, nie tylko w krawiectwie. Za sprawą kolekcji mebli i dodatków od najlepszych projektantów, zadomowiła się w naszej codzienności.

 

Filozofia estetyczna Armani/Casa

 

Dział Armani/Casa powstał w 2000 roku jako oddzielny segment marki, płynnie połączony z pozostałymi elementami Armani Group, stanowiąc platformę dla Giorgio Armaniego aby przedstawić swoją wizję przestrzeni życiowej: intymnego i bardzo szczególnego miejsca, a przy tym w równym stopniu praktycznego i wyrafinowanego. Każdy indywidualnie numerowany egzemplarz sygnowany nazwiskiem projektanta to w pełni funkcjonalny i przyjemny dla oka przedmiot, charakteryzujący się doskonałym wykonaniem, wysokiej jakości materiałami z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Co wyróżnia produkty wnętrzarskie Armani/Casa? Myślą przewodnią ukierunkowującą działania marki jest miejskie zacisze, otoczone pięknem i elegancją, które możemy uzyskać za sprawą ponadczasowych dodatków, stonowanych odcieni, łagodnych form, a wszystko opatrzone jakością jednego z najbardziej wymagających domów mody – a teraz – również domu sztuki użytkowej. 

Sztuka ukryta w detalach

 

Dodatki potrafią wpłynąć na nasz nastrój. Przywołują skojarzenia, pod ich wpływem wracamy do wielu wspomnień lub wręcz przeciwnie – możemy marzyć, oderwać się od rzeczywistości. Praktycznym detalem, który zadomowił się w sektorze ponadczasowego designu są tkaniny. Armani jest przedstawicielem eklektyzmu, minimalistycznych aranżacji z charakterystyczną nutką luksusu w eleganckiej formie. Projekty koncentrują się na prostych liniach i doskonałych proporcjach, wzbogaconych szlachetnymi materiałami, wyrafinowanymi wykończeniami i eleganckimi tkaninami. Charakterystyczny styl łączy w sobie harmonijne połączenie różnych inspiracji i kodów wzorniczych. 

Co innego prezentuje dom mody Versace – tutaj kwestia aranżacyjna to całkowicie odrębny temat. Przepych, wyrafinowana forma, szeroka gama elementów z jedwabnym obiciem, pokrytych metalową siatką, ozdobionych detalami Very Versace to ucieleśnienie nieodłącznego blasku.

 

Mottem kolekcji Versace Living jest ,,piękno życia” polegające na tworzeniu własnych doświadczeń. Marka zaprasza nas tym do swojego świata, do poznania jej unikalnej estetyki i środowiska domowego, które stanowić będą ponadczasową bazę do tworzenia najpiękniejszych wspomnień. 

Znacznie więcej niż meble i dodatki

 

Zamiłowanie Versace do sztuki i designu doprowadziło do opracowania innowacyjnej usługi projektowania, która wspiera klientów i deweloperów w tworzeniu wnętrz w charakterystycznym dla marki stylu. Za sprawą specjalnie zaprojektowanych elementów dekoracji i mebli, Very Versace zagości w naszym domu kompleksowo, a precyzją zachowania odpowiedniego stylu zajmą się specjaliści z ramienia marki.

Doskonale znane w branży Fashion pojęcie ,,Haute couture”, dział luksusowego krawiectwa, zajmujący się tworzeniem ubrań na zamówienie dla konkretnego klienta ma już swoje zastosowanie w codzienności użytkowej. Versace Living jest dobrym przykładem, że kontrowersyjna wizja projektanta znajduje swoich zwolenników w gronie miłośników przepychu i luksusu w dosłownej formie.  Czy zatem styl Armani/Casa powinniśmy uplasować w kategorii Prêt-à-porter, produktów dostępnych niemal od ręki, z produkcji seryjnej? Bynajmniej. Branża Decor jest najlepszym dowodem na płynne przenikanie się styli, konwencji, ponadczasowej awangardy z klasycznym minimalizmem. Duże domy mody wkraczając w segment designu pokazują, że jakość krawiectwa, w 100% może zostać przeniesiona na jakość detalu użytkowego. 

Luksus zdefiniowany na nowo

 

Niepodważalnym szczytem jakości wykończenia mebla jest Fendi Casa, której nie może zabraknąć w naszym zestawieniu. Najnowsza kolekcja marki to początek prestiżowej współpracy z Design Holding – wiodącą na świecie grupą projektową wysokiej jakości. Słowa projektantki, Silvii Venturini Fendi najlepiej oddają to, co możemy znaleźć w ogólnym asortymencie segmentu firmy:

„Wierzę, że ten nowy etap dla linii Fendi Casa zawiera w sobie wszystkie przesłania i wartości, które budowaliśmy i wzmacnialiśmy przez lata, oddając jasny obraz tego, czym jesteśmy i gdzie chcemy być”.

Funkcjonalność i styl, podejście oparte na współpracy, łączące modę, architekturę i rzemiosło. Niektóre z najbardziej kultowych motywów Fendi odradzają się w meblach i akcesoriach, uosabiając charakterystyczne dla tej marki połączenie rzemiosła, dziedzictwa i wyobraźni.

Wirtuozyjny dialog

 

Takim stwierdzeniem określalibyśmy tendencję tworzenia marek wnętrzarskich, które wyrosły z marek modowych. Dziedzictwo, ekskluzywność i innowacyjność: to wartości, które inspirują społeczność międzynarodowych projektantów i architektów, którzy – kolekcja po kolekcji – kontynuują współpracę, aby stworzyć własną interpretację ikonicznych kodów stylu każdej marki modowej. 

 

Tekst: Tomasz Tronina
Zdjęcia: fendi.com ; versace.comarmani.com

Skontaktuj się z nami

Dzień dobry, nazywam się , piszę do Was z miejscowości , chciałbym porozmawiać odnośnie .
Proszę o kontakt na adres @ lub nr tel .

Zadzwoń do nas

792 785 222