powrót do bloga

Luksusowe rezydencje na świecie

Luksusowe rezydencje zawsze budzą podziw. Wykonane są z zachowaniem najnowocześniejszych technologii oraz trendów dla danej epoki, które w pełni służyć mają swoim lokatorom. Bardzo ważne jest więc to, aby taka rezydencja odpowiadała wszystkim potrzebom i jednocześnie doskonale się prezentowała. Najlepsze luksusowe rezydencje na świecie cechuje także piękne otoczenie – widok na morze, ocean czy panoramę całego miasta, jak to jest w zwyczaju Hollywood. Czym jeszcze się charakteryzują rezydencje i jaki jest najdroższy dom na świecie?

Luksusowe rezydencja na świecie – czym się cechują?

Czym wyróżniają się wszystkie luksusowe posiadłości, które znajdują się w różnych częściach świata? Jest kilka cech szczególnych, które sprawiają, że są one unikatowe i pożądane przez najbogatszych ludzi na świecie. Przede wszystkim luksusowa rezydencja musi zapewniać spokój i uczucie błogości. To właśnie dlatego na ich terenie koniecznie musi się mieścić wszystko, co pozwala się zrelaksować i odpocząć z dala od ludzi, bez potrzeby wychodzenia poza posesję.

Takie udogodnienia często dobierane są bezpośrednio pod klienta oraz jego wymagania. Należą do nich baseny, domowe SPA, jacuzzi, korty tenisowe czy przestronne ogrody, które sprawdzą się nawet podczas przejażdżek konnych. Luksusowe rezydencje na całym świecie cechuje także odpowiednia lokalizacja. Warto spojrzeć na luksusowe wille w Hollywood, znajdujące się na wzniesieniu, z którego rozpościera się bajeczny widok. Równie pożądane są rezydencje położone nad morzem lub oceanem. Niektórzy cenią sobie także odpoczynek w górach, a więc najbardziej malownicze miejsca wśród dzikiej natury także są domeną luksusowych rezydencji na całym na świecie.

Najdroższy dom na świecie

Obecnie najdroższym domem na świecie jest rezydencja położona na malowniczym południu Francji w miejscowości Saint-Jean-Cap-Ferrat. Jest to najdrożej kupiony dom na przestrzeni ostatnich 10 lat! Zdecydował się na niego ukraiński miliarder Rinat Achmetow, który zapłacił za niego aż 220 milionów dolarów. Cena dla wielu niewyobrażalna. Przyznać jednak trzeba, że posiadłość robi wrażenie.

Przede wszystkim położona jest w bardzo urokliwym miejscu, które zdecydowanie przekłada się na duże zainteresowanie willą. Ten budynek powstał już w 1830 roku. Ma łącznie prawie 18 tysięcy metrów kwadratowych, a wybudowany został na działce o powierzchni 14 hektarów. Dom znajduje się na francuskiej riwierze, która latem przyciąga milionerów z całego świata. Nic więc dziwnego, że dom ten cieszył się tak dużym zainteresowaniem. Jeśli przejrzy się luksusowe rezydencja na świecie, ta zdecydowanie plasuje się w czołówce zestawienia. Wygląda bowiem jak z bajki!

Luksusowe wnętrza rezydencji, które robią niemałe wrażenie

Oczywiście jak łatwo można sobie wyobrazić, luksusowe rezydencje nie prezentują się tak wyjątkowo jedynie z zewnątrz. Cały ich urok skryty jest bowiem w przestrzennych wnętrzach, które często wyglądają jak muzea i galerie sztuki. Kluczem do wyjątkowych aranżacji często są bowiem liczne zabytki oraz dzieła sztuki, które dodają domu atrakcyjności. Ci jednak, którzy nie przepadają za starymi, choć oczywiście cennymi przedmiotami, coraz częściej decydują się na wnętrza minimalistyczne. Choć pozbawione są ornamentów i na pierwszy rzut oka nie bije z nich przepych, są aktualnie w modzie. Wszystko zależy bowiem od detali i użytych materiałów. Chodzi więc o najcenniejsze marmury, granity oraz efektowne kolumny i płytki sprowadzane z najdalszych stron świata. Dzięki najlepszym materiałom projektanci są w stanie stworzyć luksusowe wnętrza rezydencji, które od razu emanują swoim bogactwem i splendorem, na którym wielu zależy.

Skontaktuj się z nami

Dzień dobry, nazywam się , piszę do Was z miejscowości , chciałbym porozmawiać odnośnie .
Proszę o kontakt na adres @ lub nr tel .

Zadzwoń do nas

792 785 222